Auberon

Kompendium - Pár tipů do začátku aneb hráči sobě

Nejlépe je na začátku si natrénovat bojové a magické skilly, při treningu lezou dobře i staty (síla (Str), obratnost (Dex), inteligence (Int))

Natrénovat si skilly (není to tu omezený, můžeš mít kolik chceš skillu, klidně všechny ) na 100 + skill scroll 120 + bonusy z předmětů
Staty caps je 300 + stats scroll (je možné získat až +50) + bonusy z předmětů

Je tu možnost získání speciálních Petů - Evolution Pets - Evolution dragon, Evolution Hiryu, Mercenary, Evolution mirror spider, Evolution Daemon.
Nejpoužívanější jsou tu Mercenary - Takovej poskok, dá se mu oblékat brnění i dávat zbraně a výhoda je, že se i sám umí léčit bandážema (je to dobrej společník do dungeonu)
Vice info o Evolution Pets - http://auberon.stranky.org/kompendium.php?c=27

Full SpellBook,NecroBook,... - možnost koupit u Vendora na tržnici (npř.: Shu Nye Uh cena cca 15k)
Speciální Lokace - Tržnice

Na kouzlení pomocí Magery a Necromancy u nás nejsou potřeba reagenty, ale tzv. Tithing points stejně jako u paladinových kouzel v Chivalry. Nový hráč dostane 5000 tithing do začátku zdarma.
Tithing points je možné doplnit u každého oživovacího kříže, jedním kliknutím na něj a vybráním Tithe gold z menu.
Aktualní počet bodů lze zjistit příkazem .info.

Questy do začátku - Vampir Q - zadavá Vladimir Collector of Uniquest nacházi se - Speciální lokace - Events Center - na W od cestovního kamene.  Reward - Lamia brnění (dobrý do začátku)
                                  - Merlin Q   - zadává Talon Student of the Arts nachází se nad Britem na Hřbitově Tramel mapa - po cestě na N-W    Reward - Merlin plašť, naušnice,...
Přehled většiny questů - http://auberon.stranky.org/kompendium.php?c=47

Při úmrtí je možnost přivolání si těla přez Oživovací kříž za 500gp.

Cestování
K cestování slouží cestovní kámen, který tě přenese na zvolenou lokaci. Většinou je to červený patník (u banky v Britu modrý). Až budeš umět magii, tak samozřejmě lze použít i runa a recall, gate travel nebo secred journey.
Důležitým místem pro začátek je Výcvikový tábor a Tržnice - zobrazí se kliknutím na Speciální lokace (v nabídce na kameni úplně dole).

Výcvikový tábor
Hned u místa kam tě přenese kámen jsou 4 npc trenéři. Pokud jim hodíš na hlavu 330 zlaťáků (gp), tak si můžeš koupit 33% jednoho z nabízených skillů. Takto si můžeš koupit téměř všechny skilly. Pro začátek se uřčitě hodí všechny combat a magické skilly. Je lepší nejprve natrénovat bojové skilly a pak až magické.
Některé skilly nevyrostou na jednom místě nebo cíli o více než 0,3. Pak je nutné změnit cíl, popojít o 3 políčka nebo čekat 5 minut. a to se týká právě magických skillů a pak dovednostních jako například lockpicking, arms lore ap. Naopak toto se netýká combat a craftích skillů, ty jdou trénovat na místě.

Tréning combat skillů
Základem je naučit se pokud možno všechná bojová umění, jde to celkem rychle. Nejlepší je najmout si léčitelku za 600gp na 2 hodiny a trénovat na bílích krávách pomocí tréningové zbraně ve výcvikovém táboře. Léčitelku najdeš ve výcvikovém táboře, běž doprava na N (sever) a pořád za nosem, má dlouhé šaty se širokým pásem a klobouk, stačí ji hodit peníze na hlavu. Bílé krávy najdeš hned vedle vlevo na W. Nemusíš mít ani žádné bandáže ani žádnou zbroj, léčitelka tě umřít nenechá ;)
Na tréning lukostřelby je dobré použít energy bow, který nepotřebuje šípy a dá se koupit v supermarketu za 20k (tisíc) gp.

Jídlo
Tvá postava musí jíst, jinak se nemůžeš hýbat ani bojovat. Jídlo kupované u npc prodejců je dost drahé, lepší je kupovat od hráčů a pokud chceš ušetřit běž od banky z Britu na dolů na jih, doleva přes most a stále na západ W, před horami narazíš na políčka na kterých roste zelenina, poklikáním na ni ji sklidíš.

Tréning magie
Magické skilly se trénují nejlépe na lodi. Loď se dá získat malým questíkem v nb dungeonu, ve výcvikovém táboře běž na S (jih) a promluv s npc před vchodem. Až budeš mít loď, běž do města Yew a tam nejsevernější místo, vybal lodˇ, zvedni kotvu (raise anchor) a vyraž na nekonečnou plavbu kolem světa, budeš obeplouvat svět bez překážek a pokojně trénovat magii. Ovládání lodi je na: http://uo.stratics.com/content/misc/com … tillerhand
Pokud si seženeš oblečení a šperky, které ti dohromady dájí 100% LRC (Lower Regent Cost), pak trénuješ zadarmo. Trénuj kouzlo z takového kruhu, které nemá 100% success rate, kalkulačku najdeš na http://uo.stratics.com/content/skills/magery.php, některé rady jdou použít i z návodu na http://www.twilight-zone.cz/?action=article&page=17

Peníze
Zlaťáky se dají najít v těle potvor, mužeš si ale také v začátcích přivydělávat na zakázkách mrtvol monster, které získáš od lovce před bankou v Britu. Na zakázky si za 500gp kup knihu u červeného kamene na rohu banky v Britu. Na kameni se dá i zadarmo získat přenosný odpadkový koš. Na tržnici si co nejdříve kup Loot bag, který lotuje za tebe, pomocí příkaz .grab, co se bude lotovat nastavíš pomocí .grab options

Léčení
Healing a Veterinary je nutné trénovat také na lodi, jinak to skoro neleze. Trénuje se pomocí bandáží, ať u na sebe nebo na npc. Bandáže lze nastřihat nůžkami z role látky, kterou si buď můžeš koupit nebo ji můžeš vyrobit:
ostříháš ovce --> získáš vlnu, tu upředeš na kolovratu --> přízi (5ks) dáš do  tkalcovského stavu (loom) a budeš mít roli látky ;)
Healing je velmi důležitý skill a lze pak s výhodou použí Kevorkiho prográmek viz.: http://auberon.stranky.org/forum/viewtopic.php?id=500. Rychlost léčení je přímo závislá na DEX a až budeš mít DEX 220, bude teoreticky rychlost léčení 0ms. Ale neboj se, umírat budeš i tak :D

Zbroj
Něco najdeš v bedně pro nováčky u banky v Britu.
Asi nejlepší je hned ze začátku si pořídit lvl části zbroje a lepší je když to není lvl artefakt (do vlastností artefaktu se musí vkládat 2x tolik bodů, má sice lepší počáteční vlastnosti, ale svitky na zvýšení levelu (lvl PS) jsou drahé). Cena za kus lvl zbroje je kolem 10k gp. Na začátku je dobré dát body z prvních 5 lvl do Self Repair. Pokud je část zbroje Self Repir 5 je prakticky nerozbitná. Pokud část zbroje není z láky nebo kůže (leather), pak je třeba obětovat 1 lvl na vlastnost Mage armor (jinak nefunguje meditace) a zbytek do 20 lvl na rezisty. Na 20 lvl můžeš mít nerozbitnou mages zbroj s full rezisty :cool:

NB dungy a Questy
Nejlehčími dungy jsou NB dung a Atlantis - do obou je vstup z výcvikového centra. Dále pak v Tramelu očí pevnůstky na povrchu: u Cove a Yew, hřbitov na sever od Britu a dále pak Tramel Dungy: Covetous a další.
Questy co popisuje Durial jsou už pro trochu pokročilé, zkus třeba: 6. Kill Bobo nebo 5. Fehin Quest, 3. Draug Quest, 4. Grizelda the Hag, 9. Endless Peril, 20. Sisters Burial Grounds, 21.Den of Evil... viz.: http://auberon.stranky.org/kompendium.php?c=47

by Shu Nye Uh

Magery by Andariel
Jak natrénovat magery lehce a rychle.
U NPC mága si kupte počáteční skill stojí cca 300GP 33,3 skill
Seženete si komplet 100% LRC (lower regeant cost), což znamená čím více % LRC tím vetší šance, že si kouzlo nevezme tithing points (body na kouzlení).

Kde trénovat???
Kupte si loď a jezděte na moři kolem světa.
Lokace - Cestovní kámen - Tramel dungy - Hythloth -doběhnout směrem na E, až k moři. Rozbalit loď a jed lodi zase směrem na E, až nebude vidět na mapě pevnina (možná kousek dál ještě).  Potom stačí zadat aby loď jezdila směrem na N nebo S, loď pak bude jezdit stále kolem světa bez zaseknutí o pevninu. A už můžete jen kouzlit a být AFK.


Co kouzlit:

30-50 : kouzlete 4th kruh. Např. Greater Heal.
50-65 : kouzlere 5th kruh. Např. Magic Reflection.
65-80 : kouzlete 6th kruh. Např. Invisibility.
80-100 : kouzlete 7th kruh. Např. Mass dispel.

100-120 : kouzlete : 8th kruh. Např. Earthguake.

Mage weapon : Některé zbraně se objevují ve hře s vlastností MAGE WEAPON -(číslo) MAGERY. To znamená, že se vám sníží magery o tu hodnotu a vy můžete kouzlit kouzla, která jsou pro vás nejlepší při sníženém skillu. Je to dobré používat pro trénink nad 100 magery. Např máte mage weapon -28 magery a váš realný skill je 108 magery. Když si vezmete do ruky onu zbraň rázem máte (108-28 ) 80 magery a můžete kouzlit 7th kruh.
Proč je to dobré? Protože čím častějí se pokoušíte vykouzlit kouzlo tím častějí máte šanci na gain.

 zpět